Ansatte

Ansatte


 
    Anne Marie Nyborg
E-mail: anne.marie.nyborg@svendborg.dk
Telefon: 21598467
Leder af UU Sydfyn
    

Anne Mette Løvenholt Hansen
E-mail: anne.mette.hansen@svendborg.dk
Telefon: 30174522
Specialist

Arbejdsområder bl.a.: Brobygning, statistik, hjemmeside, Åben Virksomhed, vedligeholdelse af database, superbruger i UV-vej, brobygning.net, optagelse.dk, bogføring og sygetransport

   

 

 

Anne Birte Rasmussen
E-mail: anne.birte.rasmussen@svendborg.dk
Telefon: 30174529
UU-vejleder

Tilknytning:
Nymarkskolen 8. og 10. klasse, Oure Friskole, Kernen.
Ungevejledning i samarbejde med Jobcenter Svendborg
Ungevejledning 18-24 år Svendborg Kommune
 

 

Britt Bitsch 
E-mail: britt.bitsch@svendborg.dk
Telefon: 30174421
UU-vejleder

Tilknytning:
Ida Holst Skole
Ollerup Friskole
Skårup Skole
Vester Skerninge Friskole
Øster Åby Friskole
Svendborg Sports- og Medieefterskole
Ungevejledning 15-24 år Svendborg Kommune

 

Flemming Jensen
Email: flemming.jensen@svendborg.dk
Telefon: 29273005
UU-vejleder

Tilknytning:
Issø-skolen
Rantzausminde Skole
Ørstedskolen
Ungevejledning 15-17 årige Svendborg Kommune
Ungevejledning 18-24 år Langeland Kommune

   

 

 

Gert Hjuler
E-mail: gert.hjuler@svendborg.dk
Telefon: 30129612
UU-vejleder

Tilknytning:
Stokkebækskolen
Vestermarkskolen
Haahrs Skole
Ørstedskolen
Kassebølle Friskole
Magleby Friskole
Ungevejledning 15-17 år Svendborg Kommune
Ungevejledning 15-17 år Langeland Kommune

  Hanne Skov Christiansen
E-mail: hanne.skov@svendborg.dk
Telefon: 29273013
Tilknytning:
Fritidsjobambassadør
   

 

   

 

 

Lone Norre Bojsen
E-mail: lone.bojsen@svendborg.dk
Telefon: 30174520
UU-vejleder
STU-vejleder

Tilknytning:
Den 3-årige ungdomsuddannelse for unge med særlige behov (STU)
Centerafdelingen Tåsingeskolen
Den nye Heldagsskole
Heldagsskolen Om Tanken
Funktionsklasse Ørkildskolen
Byhaveskolen
Ungevejledning i samarbejde med Jobcenter Svendborg

 

Louise Vestergård Jørgensen
E-mail: louise.v.jorgensen@svendborg.dk
Tilf. 30370740
UU-vejleder
Louise er ligeledes ansat (40%) som vejleder ved E-vejledningen under Styrelsen for IT og Læring (STIL)

Tilknytning:
Nymarkskolen
Det Socialpædagogiske opholdssted Eggerthus
Ungevejledning 15-17 år Svendborg Kommune

 

Nicoline Misser
E-mail: nicoline.misser@svendborg.dk
Telefon: 30174704
UU-vejleder
STU-vejleder
Koordinator
Tilknytning:
Den 3-årige ungdomsuddannelse for unge med særlige behov (STU)
Byhaveskolen
Skrøbelevhus
Ungevejledning i samarbejde med Jobcenter Svendborg og Langeland

 

Peder Binderup Larsen
E-mail: pbl@aeroekommune.dk
Telefon: 30174521
UU-vejleder

Tilknytning:
Marstal Skole
Ærø Friskole
Tåsingeskolen
Ungevejledning i samarbejde med Jobcenter Ærø
Ungevejledning 15-24 år i Svendborg og Ærø Kommune